Giriş Üye Ol
0850 808 35 35
Bizi Takip Edin
izmir-alsancak-sube
İzmir - Alsancak Şube
Lütfen lokasyon seçiniz
İzmir - Adnan Menderes Havalimanı
İzmir - Karşıyaka Şube
İzmir - Bayraklı Şube
İzmir - Alsancak Şube
Lütfen lokasyon seçiniz
Lütfen lokasyon seçiniz
Lütfen alış ve iade tarihi seçiniz
Lütfen alış saati seçiniz
Seçiniz
Lütfen alış saati seçiniz

İzmir - Alsancak Şube

Adres Bilgisi

Adres: Yeni Asır İşhanı İsmet Kaptan Mh. Gazi Osman Paşa Blv. No 3 Konak / İzmir
Telefon: 00908505023940 / 00900000000000

Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 19:00
Salı 09:00 - 19:00
Çarşamba 09:00 - 19:00
Perşembe 09:00 - 19:00
Cuma 09:00 - 19:00
Cumartesi 09:00 - 19:00
Pazar 09:00 - 19:00

Dokay Araç kiralama, İzmir’in en önemli merkezlerinden biri olan Konak ilçesinde Alsancak’taki şubesi ile sizlere son derece konforlu ve kaliteli bir hizmet sunmaktadır. İzmir Alsancak araç kiralama şirketi bünyesinde zevkinize göre lüks araç modellerinden bütçenize daha uygun olabilecek çeşitlere kadar pek çok araç modeli bulunmaktadır. İzmir’de bulunacağınız süre boyunca, ister iş seyahatlerinizde isterseniz de yaz tatillerinizde bu hizmetten faydalanarak yollarda zaman kaybetmeyecek olup, kaliteli bir seyahat deneyimi elde edebileceksiniz.

Alsancak şubemiz, yakın çevresindeki bazı ilçelere de araç kiralama hizmeti vermekte olduğundan bu şube ayrıca Çankaya veya Basmane Rent A Car gibi isimlerle de karşınıza çıkabilmektedir. Eğer İzmir’de iseniz en kaliteli kiralama şirketi olan Dokay Rent A Car’ı tercih etmekten oldukça memnun kalırsınız.

Araç teslim alma işlemleri, Alsancak şubesinde oldukça pratik bir süreçtir. Özellikle online olarak başvuruda bulunmuşsanız çok daha kısa bir sürede aracınıza kavuşabilirsiniz. Öncelikle Alsancak’taki şubeye gelmeniz gerekmektedir. Ardından sizleri alanında uzman, eğitimli kişilerin karşılayacağından emin olabilirsiniz. Alsancak otopark ihtiyacının yoğun olduğu bir bölgede yer almaktadır. Dokay Konak Rent A Car olarak bölge için önemli bir talebi de karşılamaktayız. Bu sebeple de araç kiralamak isteyenlerin sık tercih ettiği bir kurum olduğunu bilmeniz gerekir. Hijyen kuralları konusunda hassasiyetle yapılan teslim işlemi ardından kiraladığınız aracınızla başka şehirlerde yer alan çeşitli şubelere de teslim yapılabilmesinin mümkün olduğunu bilmelisiniz. Bu kolaylık sayesinde de Dokay kiralama şirketinin başta İzmir Alsancak araba kiralama şubesi olmak üzere bütün merkezleri çokça tercih sebebi olmaktadır.

Online olarak veya şubede yapılmakta olan işlemler öncelikle bütçenize veya tarzınıza uygun bir aracı tercihte bulunmanız ile başlayacaktır. Katalogdan veya şubeden işlem yapıyorsanız birebir aracı görerek de yapacağınız araç seçimi ardından ihtiyacınız olan gün sayısını belirleyeceksinizdir. Bu konuda herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Bu araçları dilediğiniz sürede ve günde kullanabileceksiniz. İşlemlerinizin tamamlanması ardından otopark bölgesinde teslim işlemlerine devam edilebilmektedir. İşlemleriniz için otoparkta alanında uzman olan bir yetkili, gerekli formlar ile beraber sizi karşılıyor olacaktır. Teslim işlemleri esnasında hiçbir zaman müşteriyi bekletmek gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Teslim işlemi esnasında ilk yapılacak işlemlerden birisi, kimlik bilgileriniz ile formda yer alan bilgilerin birbiri ile uyuşup uyuşmadığıdır. Bu prosedür, sizin şahsınızla ilgili olmamakta olup, araç kiralama şirketinin çalışma disiplini ve işine verdiği değer ile alakalıdır. Bu disiplinli çalışma anlayışı sayesinde müşteriler her zaman bir güven duygusu hissetmektedir. Aynı titizlikle de araçlarda temizlik işlemlerinin sağlandığından emin olabilirsiniz. Ayrıca işlemlerinizin ardından aracınıza binmeden önce son bir uygulama olarak olası mikropların kırılması için bir dakika boyunca ozon cihazıyla araç içine işlem yapılmaktadır. Bu sayede içiniz rahat bir şekilde aracınıza binerek seyahatlerinize başlayabileceksiniz. Tercihte bulunabileceğiniz araç modellerinden de kısaca bahsedilecek olursa, başlıca Opel, Renault, Skoda, Volkswagen, Dacia ve Mercedes markalarına ait pek çok model aracı İzmir Alsancak oto kiralama bünyesinde bulabileceksiniz.

Araç iadesi konusunda bu hizmetin son derece kolaylaştırıcı kuralları bulunmaktadır. Öncelikle teslim almış olduğunuz aracı, teslim etme zamanınız geldiğinde veya İzmir’i terk edeceğiniz için artık teslim edeceğiniz durumda aracınızı illa ki aynı şubeye bırakmanız şart değildir. Teslim edeceğiniz anda, örneğin; eğer uçak ile İzmir’i terk edecekseniz arabayı havalimanı şubesine bırakabilirsiniz. Bu seçenekten faydalanabilmeniz için şubemizle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Eğer otogardan şehirlerarası otobüse binecekseniz de aynı şekilde Bayraklı şubesine bırakabileceksiniz. Teslim etme işlemleri için şubeye geldiğinizde, sizleri otoparkta uzman görevliler aynı şekilde bekliyor olacaktır. İlk olarak sizlere teslim edildiği şekli ile teslim alındığına dair form ile daha önceden not düşülen bir arıza veya hususun olup olmadığı kontrol edilmektedir. Ardından size verildiği şekline uygunluğu ayrıntılı bir şekilde incelenmeye başlanmaktadır. Eğer Rent A Car İzmir Alsancak şubesinden aracınızı teslim alırken araçta bir hasar mevcut ise bu hasar size daha önceden gösterilip bu durum not düşülerek size imza attırılmaktadır. Araç iade işlemlerinde öncelikle uzman yetkili, lastikleri kontrol etmektedir. Yedek lastik de dâhil olmak üzere bütün kontrollerin yapılması ardından aynalara, ışıklara, kaporta ve benzeri diğer detaylara göz atılmaktadır. Dış kısımların kontrollerinin tamamlanması ardından iç kısımların incelenmesine geçilmektedir.  İç kısımlarının kontrol edilmesi esnasında görevli bir yandan da direksiyon ve kapı kolları gibi bölümlere dezenfektan sıkarak ön temizliğini yapmaktadır. Bütün bu kontrol faaliyetleri, sizlerin vaktini çok almadan pratik bir şekilde sağlanmaktadır.

Bütün teslim işlemleri, alanında eğitim almış yetkilerce yapılmakta olduğundan bu süreçler asla oyalanarak veya konuya hâkim olunmadan yapılmamaktadır. Yani rastgele bir kontrol sağlanarak zaman kaybedilmemekte, belirlenen kontrol listesine göre hızlı bir şekilde faaliyetler yürütülmektedir. En son işlem olarak da aracın suyu kontrol edilmekte olup, ardından iade işlemleriniz için imza atılmaktadır. İmza atacağınız kalem dahi size sunulmadan önce dezenfekte edilmektedir. Bu şekilde Alsancak Rent A Car İzmir şubesi için müşterilerin ne kadar önemli ve değerli olduğu anlaşılabilmektedir. Bakımları her zaman için eksizsiz bir şekilde yapılan bu araçlar ile hiçbir zaman seyahatleriniz esnasında yolda kalmak konusunda endişe duymayacaksınız. Güven ile yolculuğa başlayacağınız aracınızla keyifli zamanlar geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Alsancak, İzmir’in merkezinde yer alan bir semt olduğundan ulaşım açısından pek çok alternatif bulunmaktadır. Merkezde yer alma avantajına sahip Alsancak araç kiralama şubemize, şehir içi otobüs, metro, İZBAN raylı sistem, tramvay, tren veya vapur ile ulaşım mümkündür. Ayrıca her semte ve ilçeye yakın olduğundan tercihinize göre taksi de kullanabileceğinizi bilmektesiniz.

Alsancak şubemize;

  • İzmir ‘in güneyinden kuzeyine boydan boya geçen en büyük kent içi raylı toplu taşıma sistemi İZBAN ile Selçuk, Menderes, Gaziemir, Buca, Şirinyer, Karabağlar ilçeleri, beldeleri ve çevre semtlerinden şubemize yakın mesafesindeki İZBAN Alsancak istasyonu üzerinden yürüyerek veya hafif raylı sistem aktarması kullanarak,
  • Tire, Ödemiş ve Bayındır ilçeleri, beldeleri ve köylerinden T.C.D.D. tren hatlarıyla şubemize yürüyüş mesafesindeki Basmane Tren Garı üzerinden,
  • İzmir‘in batısından doğusuna geçiş yapan metro sistemiyle Narlıdere, Balçova, Üçkuyular, Göztepe, Üçyol ilçeleri, beldeleri ve çevre semtlerinden şubemize yakın mesafedeki Konak istasyonu üzerinden yürüyerek, hafif raylı sistem veya tramway aktarması kullanarak,
  • Çeşme, Alaçatı, Urla, Güzelbahçe ilçe, belde ve köylerinden “Batı Semt Garajı” üzerinden İZBAN aktarma yaparak,
  • İzmir körfezinde yer alan tüm iskelelerden deniz yoluyla şubemize yakın mesafesindeki Alsancak vapur iskelesi üzerinden yürüyerek veya tramvay aktarması kullanarak,
  • Şubemiz merkez ilçede yer aldığından İzmir ‘in tüm noktalarından aktarmalı veya direkt olarak Konak ilçesinden geçen şehir içi otobüs hatlarını kullanarak ulaşılabilmektedir. Bu sayede Rent A Car İzmir Alsancak şubesine çok yakın bir konumda inebilirsiniz. Ardından sahil kenarından keyifli bir yürüyüş ile kısa sürede Alsancak’a varabileceksiniz.